Teisės klinikos studentai konsultavo dėl santuokos nutraukimo

Teisės klinikos studentės Ieva, Iveta ir Karolina konsultavo klientę santuokos nutraukimo klausimais. Moteris gavo iš sutuoktinio advokato laišką, kuriame ragino moterį skirtis bei pateikė tikrovės neatitinkančią informaciją.

Studentės paaiškino moteriai, kad pagal Lietuvos Respublikos mediacijos įstatymo 20 str. mediacija yra privaloma šeimos ginčo bylose. Merginos paaiškino klientei, kad kai privalomąją mediaciją inicijuoja viena iš ginčo šalių, ši ginčo šalis turi Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybai paduoti prašymą dėl mediatoriaus skyrimo mediacijos  įstatymo 14 straipsnyje nustatyta tvarka arba savo pasirinktam mediatoriui, įrašytam į Lietuvos Respublikos mediatorių sąrašą, paduoti prašymą vykdyti mediaciją to paties įstatymo 13 straipsnyje nustatyta tvarka. Studentės suteikė klientei visus reikalingus kontaktus, kad ši galėtų pradėti vykdyti mediacijos procesą. Taip pat studentės informavo klientę apie galimybę gauti nemokama teisinę pagalbą. Patarė moteriai susisiekti su VGTPT (Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba) ir išsiaiškinti, ar jai priklauso valstybės skiriamas advokatas. Daugiau apie VGTPT, jos funkcijas bei prašymų teikimo tvarką bei reikalingus priedus galima pasiskaityti  internetiniame tinklalapyje vgtpt.lrv.lt .

Taip pat besikreipusi moteris nurodė, kad buvęs vyras ją  šmeižia. Studentės išaiškino šmeižto sąvoką, bei nurodė, kad moteris gali ginti savo pažeistas teises rašydama pareiškimą, arba iškeldama civilinę bylą dėl garbės ir orumo pažeidimo.