Kaip elgtis, jeigu bankomatas neišdavė pinigų, tačiau juos nuo banko sąskaitos nuskaitė?

Bankomatui neišdavus pinigų, tačiau nuskaičius juos nuo sąskaitos pirmiausia atkreipkite dėmesį kas rašoma ekrane – operacija atlikta, o galbūt bankomato pinigų likutis nepakankamas? Apsižvalgykite, ar niekas Jūsų nestebi ir nelaukia kol nueisite nuo bankomato, galbūt esate skubinamas greičiau pasitraukti ir užleisti vietą?

Visais atvejais nedelsdami skambinkite ant bankomato nurodytu trumpuoju numeriu klientų aptarnavimui, fiksuokite įvykį/pretenziją banko personalui. Galbūt tai tik sistemos sutrikimai, kurių metu pinigai užstringa bankomato viduje ir mechaniškai bankomatas jų nesugeba išstumti. Atvykę inkasatoriai peržiūrės sistemą ir pinigų balansą, jeigu bus užfiksuotas pinigų perteklius – banko darbuotojai negautas lėšas perves Jums į sąskaitą. Tačiau galimas atvejis, kad grynųjų pinigų išėmimo stalčius buvo tyčia užklijuotas ir bankomatas mechaniškai negalėjo jo atidaryti. Tuo pasinaudodami sukčiai bandydami iš karto po jūsų išsiimti pinigus, kartu gaus ir Jūsų paliktus grynuosius. Tyčia ar netyčia pasisavinti grynieji pinigai užtraukia baudžiamąją atsakomybę, todėl naudingą žinoti:

• naudodamiesi bankomatu nepamirškite pasiimti ne tik banko kortelės, bet ir pinigų. Kai kurie bankomatai yra suprogramuoti pinigus išduoti pirmiau, tam, kad jie nebūtų pamiršti;
    • bankomate įtaisyta kamera daromos keturios nuotraukos: „Card in“, klientas įdeda kortelę į bankomatą, „Card taken“ – klientas pasiima kortelę, „Cash out“ – klientui išduodami pinigai ir „Cash taken“ – klientas pasiima pinigus;
    • per tam tikrą laiką (pvz. Swedbank bankomatuose 15 sekundžių) nepaimti pinigai grįžta į bankomato vidų;
    • radę paliktus pinigus bankomate atneškite juos į artimiausią banko skyrių, pranešdami kur ir kada juos radote;
    • mūsų šalyje esantys komerciniai bankai yra pavaldūs Lietuvos bankui. Negavus reikiamos informacijos ar pagalbos iš savo banko turite galimybę teikti skundą Lietuvos bankui dėl finansinių paslaugų teikėjo.

Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto Teisės klinikos konsultantės Gabijos Preimontaitės komentaras.